Zadzwoń do nas: 662 302 662|[email protected]

Relacja z VIII Balu Charytatywnego – wideo

(więcej…)

3 lata w Unii Europejskiej

Doraźne wsparcie

Stowarzyszenie Razem dla Lubelszczyzny pomaga również doraźnie ludziom i organizacjom, którzy znaleźli się w nagłej potrzebie.

I tak w dniu 22 listopada 2010 r. Stowarzyszenie i Biuro Posła do Parlamentu Europejskiego prof. Mirosława Piotrowskiego przekazało wykładziny dywanowe i sprzęt sportowy na rzecz placówek oświatowych, dotkniętych skutkami powodzi na obszarze lubelskiego Powiśla w gminie Wilków. Wsparcie otrzymały:

  • Szkoła Podstawowa w m. Dobre
  • Zespół Szkół Publicznych w m. Zagłoba.

Lubelszczyzna – legenda i przyszłość

Pod takim hasłem Lubelszczyzna promowała się w Parlamencie Europejskim w Brukseli w październiku 2007 r.

Dla deputowanych z całej Unii Europejskiej, a także rzesz urzędników pracujących w Brukseli, przygotowano wiele zaskakujących atrakcji. Eurodeputowani, aby dostać do sali plenarnej, musieli przejść pod olbrzymią 6-metrową makietą Bramy Krakowskiej w Lublinie. Najpiękniejsze zakątki naszego regionu można było podziwiać w malarstwie Bartłomieja Michałowskiego. Imprezę – której pomysłodawcą był lubelski Poseł do Parlamentu Europejskiego prof. Mirosław Piotrowski – przygotowały wspólnie samorządy województwa, miasta Lublina i Stowarzyszenie Razem dla Lubelszczyzny.
(więcej…)

Lubelskie – okno na wschód i zachód Europy

18 października 2011 r. w Parlamencie Europejskim w Brukseli otwarto wystawę fotograficzną zatytułowaną „Lubelskie – okno na wschód i zachód Europy”

Ekspozycję zorganizował poseł do PE i jednocześnie Prezes Stowarzyszenia „Razem dla Lubelszczyzny” prof. Mirosław Piotrowski, we współpracy z dr-em Krzysztofem Żukiem, Prezydentem Miasta Lublina i Krzysztofem Hetmanem, Marszałkiem Województwa Lubelskiego. (więcej…)

Bal charytatywny Razem dla Lubelszczyzny

Co roku Stowarzyszenie, którego prezesem jest prof. Mirosław Piotrowski, jest organizatorem karnawałowego balu charytatywnego Razem dla Lubelszczyzny.

Pierwszy bal odbył się w 2005. Dochód z imprezy, a co roku jest to kilkadziesiąt tysięcy złotych, jest przeznaczany na wsparcie Domu Dziecka w Woli Gałęzowskiej i Domu im. Matki Weroniki w Lublinie, a także Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie. Z dochodu, pochodzącego z balu fundowane są również  stypendia dla talentów z regionu lubelskiego.

Wsparcie młodych talentów

W dniu 12 lutego 2009 r. prof. Mirosław Piotrowski wręczył pierwsze stypendium – w ramach nowego programu edukacyjnego – ufundowane przez Stowarzyszenie. To wyróżnienie dla młodych talentów otrzymała Monika Rapa z Mamot Górnych, uczennica Liceum Ogólnokształcącego w Janowie Lubelskim, posiadającą niezwykły głos sopranistka.